Home » » Επίδειξη δύναμης ο Ολυμπιακός, 3-1 τη Νίκη Βόλου

Επίδειξη δύναμης ο Ολυμπιακός, 3-1 τη Νίκη Βόλου

Written By Salonikainfo on Κυριακή 24 Αυγούστου 2014 | 12:30 μ.μ.

Ένας εντυπωσιακός Ολυμπιακός πραγματοποίησε επίδειξη δύναμης απέναντι στη "νεοφώτιστη" Νίκη Βόλου κι επικράτησε με 3-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης", στην πρεμιέρα των πρωταθλητών Ελλάδας στη φετινή σεζόν της Super League.

Μέσα σε μισή ώρα αγώνα, οι "ερυθρόλευκοι" είχαν διαλύσει κάθε αμφιβολία σχετικά με τον τελικό νικητή της αναμέτρησης, αφού είχαν σκοράρει ήδη τρεις φορές.

Την αρχή έκανε ο Παίτίμ Κασάμι στο 11ο λεπτό, στη συνέχεια ο Δημήτρης Διαμαντάκος διπλασίασε τα τέρματα των νικητών στο 28' και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ιμπραχίμ Αφελάι σημείωσε κι αυτός το πρώτο τέρμα με τη νέα ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να προσφέρουν κι άλλο θέαμα στους περίπου 20.000 φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες του φαληρικού γηπέδου.

Ο Βασίλης Σκούρτης με ατομική ενέργεια μείωσε στο 56' για τους Θεσσαλούς, που δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο παρότι οι παίκτες του Μίτσελ κατέβασαν στροφές στο 2ο ημίχρονο.

Κάποια νεύρα στο τέλος έφεραν κίτρινες κάρτες, αλλά δεν είχαν περαιτέρω επίδραση στον αγώνα, με τον Ολυμπιακό να φτάνει για ένατη σερί εντός έδρας νίκη σε πρεμιέρα πρωταθλήματος.

Η ταυτότητα του αγώνα

Γήπεδο: "Γεώργιος Καραϊσκάκης"

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μποτία (46' Παπαδόπουλος), Αμπιντάλ, Μαζουακού, Εντινγκά, Κασάμι, Ντοσεβί, Αφελάι (60' Γκαζαριάν), Ντομίνγκες, Διαμαντάκος (70' Μπενίτες).

Νίκη Βόλου (Βλουτ): Ταμπάκης, Μαρινάκης, Σωτηράκος, Ίβενς, Μαχλελής, Μέτσε, Λάουξ, Μουζακίτης (46' Κοτσαρίδης), Νικλητσιώτης, Γιαννιτσάνης, Σκουρτάι.

Γκολ: 11' Κασάμι, 28' Διαμαντάκος, 32' Αφελάι / 57' Σκουρτάι Κάρτες: 80' Ντομίνγκες, 85' Παπαδόπουλος / 28' Σκουρτάι, 33' Γιαννιτσάνης